Jak vypadá typický uživatel nabíjecích baterií a proč jim dal přednost před bateriemi jednorázovými?

Obliba nabíjecích baterií rok od roku roste a uživatelé jimi stále častěji nahrazují běžné jednorázové baterie. Jaké jsou nejčastější důvody proč k náhradě dochází? Nabíjecí baterie vítězí díky delší výdrži a zásadní finanční úspoře, které je s nimi možné dosáhnout. Nezanedbatelnou roli hraje i ekologie. Znečištění přírody je při výrobě a opakovaném používání nabíjecích baterií jen zlomkem toho, co při masivní spotřebě baterií jednorázových. Kdo je typický uživatel nabíjecích baterií? To je těžká otázka vzhledem k velké univerzálnosti jejich použití. Přesto vám tři typické uživatele v tomto článku představíme.

 

Kateřina - maminka v domácnosti

V průměrné domácnosti se ročně spotřebuje až 100 ks baterií. Pokud podobně jako Kateřina pravidelně měníte baterie v hračkách vašich dětí, chůvičkách nebo si děti často fotíte fotoaparátem, jsou nabíjecí baterie tím nejlepším řešením. Úspora při používání nabíjecích baterií může jít až do tisíců korun ročně. Pro použití v domácnostech doporučujeme baterie řady ReCyko.

Petr - domácí kutil a IT fanda

Nabíjecí baterie jsou po ruce vždy, když je potřebujete. Není nic horšího, než když vám dojde energie ve vašem bateriovém nářadí, počítačové myši nebo klávesnici, když dlouho do noci pracujete na svém projektu. V takových situacích může Petr šáhnout po nabíjecích bateriích, nabíječce a za chvíli pokračovat v práci dál. Pro použití na tyto účely doporučujeme baterie řady ReCyko nebo ReCyko Pro Professional.

Žaneta - profesionální fotografka

Zachytit fotografií v ten pravý moment vyžaduje talent, rychlost a dobrou přípravu. Super-rychlá odezva baterií řady GP ReCyko Pro Photo & Flash, které Žaneta využívá v blescích svých fotoaparátů, jí se dvěma zmiňovanými parametry pomáhá. Talent zdědila po svých rodičích.

V jakých přístrojích vítězí nabíjecí baterie nad jednorázovými?

Zakoupení a používání nabíjecích baterií se vám vyplatí zejména při pravidelném používání v zařízeních se středním či vyšším odběrem jako jsou hračky, svítilny, čelovky a fotoaparáty. Délka výdrže nabíjecích baterií oproti jednorázovým může být až několikanásobná.

 

Na jaké parametry se máte při výběru nabíjecích bateriích zaměřit?

Parametry každé nabíjecí baterie jsou vždy mixem tří základních vlastností, kdy není možné dosáhnout nejlepších hodnot u všech třech najednou. 

  • Kapacita baterie - nejdůležitější parametr baterie, který souvisí s „výdrží“ nabíjecí baterie. Čím větší je kapacita baterie, tím větší ústupky jsou nutné ve dvou zbývajících parametrech.
  • Uchování energie - parametr udává, kolik energie v baterii najdete po určité době bez použití. Každá baterie se po čase začne samovolně vybíjet. 
  • Počet cyklů - parametr určuje, kolikrát můžete baterii nabít a vybít bez znatelného úbytku její výdrže/kapacity.

Srovnání parametrů nabíjecích baterií řady ReCyko a ReCyko Pro Professional

Z uvedeného grafu je patrné, že hledám-li maximální kapacitu baterie a tím i výdrž, měl bych se rozhodnout pro baterie řady ReCyko. Je-li pro mě klíčovým parametrem počet cyklů, tj. počet nabití baterie a tím i její životnost, měl bych si spíše vybrat baterie řady ReCyko Pro Professional. Aby to nebylo tak jednoduché, vstupuje ke třem parametrům ještě čtvrtý - cena.

Jaké nabíjecí baterie GP doporučujeme pro konkrétní použití? 

 

Řada GP ReCyko

Optimální v zařízeních s vysokým odběrem, která jsou intenzivně používána (např. RC modely, holící strojky apod.).

Řada GP ReCyko Pro Professional

Optimální pro zařízení s nízkým odběrem a nepravidelným nebo občasným použitím (např. rádio, dětské hračky apod.)

Řada GP ReCyko Pro Photo & Flash

Optimální v zařízeních s vysokým odběrem a opakujícím se použitím v krátkých intervalech (např. blesky fotoaparátů)

 

 

Jaké jsou další benefity baterií řady GP? 

Přečtěte si naše doporučení a více informací v samostatném článku věnovaném této tématice, který naleznete zde.